Turvallisen ja hygieenisen maidon edistys ja kehitys

Pronssimitalit 2017

Walter Ehrström -mitalit vuonna 2017

Pronssimitalit

10 vuoden yhtämittaisesta ensimmäisen luokan maidon tuottamisesta

Pronssimitalistit meijereittäin:

HÄMEENLINNAN OSUUSMEIJERI

Taru ja Jani Harjunpää, Kauhajoki

Essi ja Mikko Plihtari, Ylöjärvi

 

KAUSTISEN OSUUSMEIJERI

Käntsälä Janne ja Helena, Kaustinen

Wentjärvi Mikael o Anders, Kokkola

 

KUUSAMON OSUUSMEIJERI

Määttä Seija, Posio

Ronkainen Seppo ja Maarit, Kuusamo

 

LAAKSOJEN MAITOKUNTA

Niemelä Hannu, Kalajoki

Latvakoski Piia ja Vesa, Ylivieska

Alavaikko Seppo, Oulainen

 

OSUUSKUNTA ITÄMAITO

Kanta-Erola, Rantasalmi

Roppolan tila / Nykänen, Rantasalmi

Liisa Hiltunen, Polvijärvi

Heimo ja Raili Parikka, Tohmajärvi

Marja-Leena ja Seppo Oinonen, Lieksa

Risto Nenonen, Kitee

Jussi, Lauri ja Tuomo Kejonen, Nurmes

Tarja ja Pekka Hakkarainen, Nurmes

Marina Matviitchouk ja Markku Nevalainen, Juuka

Soile Marttila ja Eeva-Liisa Marttila, Juuka

Sari ja Mika Kosunen, Valtimo

Lassi Kähkönen, Valtimo

Kustila, Juankoski

Pentti Taskinen, Lapinlahti

Iiris ja Jyrki Huttunen, Vesanto

Janne ja Saila Koljonen, Viitasaari

Matti ja Anna-Stiina Niskanen, Kiuruvesi

Sakarinaho, Vieremä

Jarmo Kauhanen, Vieremä

Kimmo ja Maiju Huttunen, Vieremä

Pirkko ja Jouni Auvinen, Liperi

Kaisa-Liisa ja Timo Hirvonen, Liperi

Mty Maitovirta, Ristijärvi

Maatilayhtymä Pihlaja, Hyrynsalmi

Esa Okkonen, Sotkamo

Ossi, Jaana ja Janika Heikkinen, Paltamo

 

OSUUSKUNTA MAITOKOLMIO

Arja ja Teuvo Paavola, Toholampi

Jonna ja Ilkka Riippa, Kannus

 

OSUUSKUNTA MAITOMAA

Ohvanan tila Oy, Tahvanainen Kari ja Annukka, Joensuu

Päivi ja Mauri Kohvakka, Pieksämäki

 

OSUUSKUNTA POHJOLAN MAITO

Maarit ja Keijo Heikkilä, Alavieska

Heli ja Mikko Myllykoski, Haapavesi

Hanna-Mari Kasurinen, Inari

Merja ja Jarmo Nikula, Kalajoki

Saila ja Heikki Oja, Kalajoki

Samuli Ovaskainen, Hanna Eskeli, Kannus

Koskenniemi, Kaustinen

Mty Typpi, Kokkola

Gerhard Lindell, Kokkola

Jussi Jukkola, Kokkola

Kalle Salo, Kokkola

Jenni ja Antti Tuukkanen, Kyyjärvi

Kyösti Härö, Merijärvi

Jami Heimonen, Muhos

Jari Jaakola, Nivala

Seppo Pirttikoski, Perho

Seija ja Raimo Rauma, Perho

Eveliina Jämsen / Marko Hytönen, Pihtipudas

Wehkalan tila, Pihtipudas

Hellen ja Arto Vesteri, Pudasjärvi

Tarja ja Mikko Kestilä, Pyhäjoki

Kokkoniemi Mty, Reisjärvi

Susanne ja Jarkko Häkkilä, Siikajoki

Eero Leinonen, Siikalatva

Nevalan tila Oy, Siikalatva

Mty Kanniainen Jaakko ja Lauri, Tornio

Harri Korhosen tila, Karin Kungla, Utajärvi

Marika ja Anssi Suorsa, Utajärvi

Mty Kovalainen, Vaala

Jarmo Hänninen, Viitasaari

Riitta ja Alpo Erkheikki, Ylitornio

 

RANUAN MEIJERI

Kortesalmi Päivi, Ranua

Uusnarkaus Laila, Ranua

Heikkinen Jaakko ja Mäki Jaana, Muhos

Alaraappana Marjatta ja Lehtikangas Olli, Tyrnävä

 

RUHAN MEIJERI

Oesch Markku ja Lahtua-Oesch Irmeli, Rautajärvi

Koskinen Jouni ja Sirpa, Orimattila