Turvallisen ja hygieenisen maidon edistys ja kehitys

Pronssimitalit 2020

Walter Ehrström -mitalit vuonna 2020

 

 

Pronssinen mitali

Pronssinen mitali myönnetään 10 vuoden yhtämittaisesta ensimmäisen luokan maidon tuottamisesta.

 

 

PRONSSIMITALISTIT 2020

 

ARLA OY POHJOIS-SUOMI

Harri Aki ja Linda, Tornio

Kalliorinne Markku, Ii

Perttu Mikko ja Kuruaho Elina, Ranua

 

HIRVIJÄRVEN OSUUSMEIJERI

Marjo ja Pertti Peltoniemi, Kurikka

Marko Viitala ja Maija Salonen, Kurikka

 

KAUSTISEN OSUUSMEIJERI

Luomala Jouko ja Anu, Kaustinen

Myllymäki Hannu, Kaustinen

Paavola Jani-Markus ja Marjo, Kaustinen

Salo Janne, Kaustinen

 

LAAKSOJEN MAITOKUNTA

Vilppu Olavi ja Jari, Ylivieska

 

OSUUSKUNTA MAITOKOLMIO

Maitokangas Ay, Sievi

Kero Sari ja Ahti, Kokkola

 

OSUUSKUNTA MAITOMAA

Asikainen Arto, Kiuruvesi

Kärkkäinen Juha-Pekka ja Sari, Iisalmi

Nousiainen Arto, Kiuruvesi

 

 

PAAVOLAN OSUUSMEIJERI

Karhumaan Tila Oy, Siikajoki

 

RUHAN MEIJERI

Ruhan Kartano, Orimattila

Heino Arja, Hollola

Aapis Maito Oy, Pälkäne

 

 

OSUUSKUNTA MAITOSUOMI

Eila ja Veijo Rönkkö, Leppävirta

Vesa Tissari, Rantasalmi

Minna ja Esa Vaakanainen, Lieksa

Pia ja Jari Leskinen, Joensuu

Jukka ja Heidi Huuho, Tohmajärvi

Annastiina Lehtonen ja Janne Heikkinen, Joensuu

Teuvo ja Elvira Oinonen, Nurmes

Pekka Nevalainen, Valtimo

Janne Virkkunen, Sirviölän tila, Sotkamo

Tatu ja Niina Pekkarinen, Kuopio

Ossi Jaloniemi, Käperin tila, Lapinlahti

Maatalousyhtymä Korhonen Hemmo ja Osmo, Kuopio

Pirjo Korhonen, Kuopio

Airi Valta ja Heikki Hartikainen, Iisalmi

Maatalousyhtymä Lievonen, Tuusniemi

Jaakko Parviainen, Nurmelan tila, Kiuruvesi

Hannu Kauhanen ja Mari Nurminiemi, Kiuruvesi

Kolmikannan tila, Kuopio

Maitoaho, Kiuruvesi

Jussi Moilanen, Paltamo

Mty Sari ja Satu Koistinen, Liperi

 

OSUUSKUNTA POHJOLAN MAITO

Sonja ja Bror Ahlvik, Pietarsaari

Markku Enlund ja Ann Sunabacka, Kruunupyy

Veli, Kaija ja Juhani Finnilä, Reisjärvi

Petteri Heikkinen, Kempele

Anne ja Mika Hyppönen, Kokkola

Jokisaaren tila, Helena ja Olli Kangas, Nivala

Sanni ja Tuomas Kiiskilä, Lestijärvi

Raija ja Kari Kulla, Kalajoki

Mty Laitinen, Haapavesi

Merja ja Jorma Lohiniva, Tornio

Helena Pitkälä ja Jukka Pitkälä, Haapavesi

Teuvo Nissi, Kokkola

Näsälän Mty, Siikalatva

Kreeta-Johanna Salonen, Paloniemen tila, Toholampi

Jorma Sivula, Veteli

Päivi ja Matti Takkunen, Alavieska

Jarno Tihinen, Muhos

Leena ja Kyösti Vääräkoski, Alavieska

A&S Ylitalo, Kalajoki