Turvallisen ja hygieenisen maidon edistys ja kehitys

Hopeamitalit 2022

Hopeiset Walter Ehrström -mitalit vuonna 2022

 


Hopeinen mitali myönnetään 20 vuoden yhtämittaisesta ensimmäisen luokan maidon tuottamisesta.

 
HOPEAMITALISTIT 2022

 

ARLA OY POHJOIS-SUOMI 

Pihlajakankaan tila, Koskinen Timo, Pello 

Tasalan tila, Ylitornio

 

HIRVIJÄRVEN OSUUSMEIJERI 

Kaisa Rantasalo Kurikka 

 

HÄMEENLINNAN OSUUSMEIJERI 

Anttila Markku ja Teija

Mäkinen Timo ja Mari

Ojala Ilkka ja Päivi

Siivola Juha ja Riitta

 

KUUSAMON OSUUSMEIJERI 

Nevala Ari ja Jaana, Kuusamo 

 

LAAKSOJEN MAITOKUNTA 

Korte Kati ja Mikko, Ylivieska 

 

OSUUSKUNTA MAITOKOLMIO 

Pekka Sievilä, Sievi

 

OSUUSKUNTA MAITOMAA 

Aspelund Reijo, Joensuu 

Hyvönen Pekka ja Teija, Hankasalmi

 

OSUUSKUNTA MAITOSUOMI 

Hanna ja Hannu Jylhänkangas, Siikalatva 

Harju Tommi, Vimpeli 

Heikki ja Jaana Mikkonen, Kuhmo 

Hilkka ja Jukka Vuolle, Seinäjoki 

Hoppula Erja ja Kauppinen Ari, Uurainen 

Ilpo ja Maarit Surakka, Polvijärvi 

Juha Rajamäki, Seinäjoki 

Jukka ja Katri Kinnunen, Rääkkylä 

Kaipainen Voitto, Paltamo 

Kamila Oxana ja Jari, Isokyrö 

Kantola Tarja ja Juha, Soini 

Kari Heiskanen, Liperi 

Kokora Marko, Kiuruvesi 

Korpela Terho, Soini 

Kosti ja Kristiina Koskenkorva, Viitasaari 

Kärkkäinen Martti ja Anne, Kiuruvesi 

Lamminmäki Pasi ja Lahti Päivi, Alavus 

Marjut Kekäläinen ja Tuomo Keinänen, Kuopio

Marko Mäkelä ja Taru Rautiainen, Karstula 

Minna ja Jorma Sirviö, Vieremä 

Mty Kanniainen Jani, Petri ja Päivi, Puolanka 

Mty Kekäläinen Petri ja Markus, Kuopio 

Muotio Antti, Teuva 

Mustonen Taneli, Outokumpu 

Mäkelä Anna-Liisa ja Mika, Kurikka 

Mäki-Fräntilä Juha, Kauhava 

Pietikäinen Pasi ja Minna, Pielavesi 

Pietikäinen Pasi T, Pielavesi 

Puustinen Lassi ja Sari, Kuopio

Pyykkönen Aku ja Mirja, Suomussalmi

Riitta ja Reijo Pentinmäki, Ilmajoki

SL HyväMaito Oy, Siikalatva

Syrjälä Aki, Ähtäri

Terhi ja Mikko Jussila, Siikalatva

Vesa Holmström ja Liisa Ruuskanen, Lapinlahti

Vesa ja Birgitta Sallinen, Liperi

Anna-Lena och Johnny Westerlund, Pedersöre

Christian och Mari Björknäs, Kristinestad

Ingela, Olav och Pontus Wärnman, Pedersöre

Johanna och Tomas Sandberg, Nykarleby 

 

OSUUSKUNTA POHJOLAN MAITO 

Pipsa ja Mikko Anttila, Kokkola 

Pekka Heikkilä, Veteli 

Liisa ja Jouni Hintsala, Haapajärvi 

Pekka ja Sakari Jauhiainen, Haapavesi 

Mikko Juho ja Minna Vesivalo-Juho, Ylitornio 

Jenna ja Niko Jylhä, Kokkola 

Tarja ja Raimo Kielenniva, Kärsämäki 

Jan-Eerik Kinnunen, Kinnula 

Katja ja Jarmo Koistila, Haapajärvi 

Salme, Markku ja Pirkko Kokkoniemi, Oulu 

Jukka Pekka Köngäs, Kurvilan tila, Tervola 

Lautakankaan tila, Kyyjärvi 

Sami Okkonen Vesa Okkonen Kalajoki 

MTY Pelkonen Juha ja Öljymäki Jonna, Sievi 

Kati Riipi ja Petri Penttinen, Sodankylä 

Jukka Pernu ja Anni Siermala, Kalajoki 

Lehdon tila, Pikkarainen Jukka-Pekka ja Anna, Vaala 

Suvi ja Matti Ronkainen, Pudasjärvi 

Mika Rääsiö ja Pekka Rääsiö, Reisjärvi 

Sirpa ja Jouni Vallinaho, Rovaniemi